Na jakość i efektywność wypoczynku wpływa wiele czynników, w tym dieta, aktywność fizyczna oraz łóżko z materacem. Powinien być on odpowiednio dopasowany do użytkownika, dzięki czemu będzie w stanie zapewnić zdrowy sen. Jednak czasem nie możemy sobie pozwolić na dobry produkt do spania – i co wtedy? Wówczas zaleca się innowacje rozwiązanie, jakim są materace nawierzchniowe!

Materace nawierzchniowe – właściwości

Materac nawierzchniowy to nic innego, jak kilkucentymetrowa mata oparta w całości na jednym rodzaju pianki. Charakteryzuje się on innowacyjnymi cechami, gdyż jest w stanie:

  • zmienić stopień twardości,
  • zwiększyć higieniczność i antyalergiczność,
  • wyrównać powierzchnię.

W ten sposób każdy z nas może cieszyć się wysokiej jakości wypoczynkiem!

Materace nawierzchniowe – rodzaje

Zwiększ jakość swojego snu i postaw na lokalne materace nawierzchniowe!Otwock ma w swojej ofercie wysokiej jakości materace nawierzchniowe, które między sobą różnią się rodzajem wykorzystanej pianki. Oznacza to, że są inne pod kątem stopniem twardości oraz finalnie odczuwanym przez nas komfortem. Na współczesnym rynku mamy dostęp do produktów:

  • miękkich, które są w stanie znacząco zmniejszyć twardość podłoża do spania,
  • twardych, które są w stanie znacząco zwiększyć twardość podłoża do spania,
  • średnio twardych, które nie wpływają na stopień twardość, ale mogą wyrównać powierzchnię aktywnie użytkowanego podłoża do spania.

Z uwagi na to, przy wyborze materiałów nawierzchniowych warto uwzględnić osobiste potrzeby oraz parametry wybranego modelu. Dzięki temu będziemy w stanie cieszyć się wypoczynkiem w komfortowych warunkach.

Materace nawierzchniowe – zastosowanie

Modele, które znajdziemy w ofercie wielu miejscowości, takich jak Oława są dostępne w różnych wariantach z uwagi na rodzaj wypełnienia oraz rozmiar, czyli długość i szerokość. Jednak mimo to, znajdują one szerokie zastosowanie, gdyż ich unikalna budowa oraz właściwości pozwalają na:

  • ochronę materaca głównego przed zabrudzeniami lub zawilgoceniem wskutek np. rozlania napoju,
  • wyrównanie powierzchni użytkowania na wersalce, a tym samym zwiększenie komfortu i jakości snu,
  • przystosowanie twardości podłoża do spania do aktualnych potrzeb użytkownika,
  • zrolowanie i zabranie w podróż, dzięki czemu możemy wykorzystać je u znajomych lub w hotelu.>

Zdrowy i spokojny sen jest ważny dla każdego z nas, niezależnie od wieku. Właśnie dlatego warto już dziś postawić nie tylko na wysokiej jakości podłoże do spania, ale także materace nawierzchniowe, które można wykorzystać na wiele sposobów!