Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak popularne nawyki, takie jak noszenie plecaka lub torebki na jednym ramieniu wpływają na kręgosłup. Podobnie, jak otyłość czy siedzący tryb życia, przyczyniają się do powstawania dolegliwości bólowych. Czym one są oraz jak im zapobiegać nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy?

Ból kręgosłupa – definicja

Do jednych z najczęstszych przyczyn niesprawności wśród ludzi zalicza się ból kręgosłupa. Kiedyś był utożsamiany z wiekiem średnim i podeszłym, jednak w dzisiejszych czasach okazuje się, że coraz to młodsze osoby się z nim zmagają. Jest to spowodowane między innymi zmianą trybu życia – zmniejszeniem poziomu aktywności fizycznej, otyłości oraz nieprawidłowe nawyki, takie jak noszenie plecaka na jednym ramieniu. Pamiętajmy jednak, że ból kręgosłupa może być spowodowany także:

  • przepukliną krążków międzykręgowych,
  • osteoporozą,
  • chorobą zwyrodnieniową.

Z dolegliwościami ze strony kręgosłupa można walczyć na wiele sposobów, w tym poprzez zainwestowanie w materace ortopedyczne.

Materace ortopedyczne – budowa i cechy

Doskwiera Ci ból kręgosłupa? Postaw na materac ortopedyczny od lokalnych sprzedawców!Materace ortopedyczne są zaliczane do innowacyjnych produktów do spania, a wszystko z  uwagi na idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Dzięki temu mamy gwarancję najlepszego wsparcia kręgosłupa oraz stabilizacji całej sylwetki. Oprócz tego materace ortopedyczne gwarantują:

  • szybką oraz prawidłową regenerację mięśni,
  • wyeliminowanie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa,
  • zmniejszenie ryzyka pogłębienia wad postawy oraz schorzeń kręgosłupa.

Tego typu modele znajdziemy w wielu miastach, takich jak Świdnica. A kto powinien w nie zainwestować?

Materace ortopedyczne – dla kogo? 

Innowacyjne materace ortopedyczne są dostępne w ofercie wielu miast, do których zalicza się Knurów. Jednak, czy są to produkty przeznaczone jedynie dla osób zmagających się z problemami z kręgosłupem? Jak się okazuje – niekoniecznie! Jeśli tylko dopasujemy model do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, to sprawdzą się one również u:

  • alergików,
  • nastolatków, dorosłych i seniorów,
  • osób chcących zadbać w profilaktyczny sposób o kręgosłup.

W łóżku spędzamy średnio osiem godzin dziennie, dlatego warto zadbać o zachowanie prawidłowego ułożenia kręgosłupa w czasie snu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapobiec nie tylko dolegliwościom bólowym ze strony pleców, ale także rozwijaniu się wad oraz schorzeń.