Sezon wakacyjny trwa w pełni, dlatego też wielu z nas decyduje się na letni wyjazd nad morze lub jezioro. Słońce i wysoka temperatura zdecydowanie zachęcają do tego, aby wybrać się na plażę. Pozostaje jednak pytanie: co zapakować do plażowej torby? Co zawiera niezbędnik prawdziwego plażowicza i bez czego trudno będzie się obyć na plaży? W tym artykule poznasz kilka cenny wskazówek!

Torba plażowa

Zanim zaczniesz się przygotowywać na plażę, musisz przecież mieć w co się spakować! Plecak lub torba plażowa stanowią tutaj podstawę. Schowasz do nich wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria. Najlepiej, aby torba posiadała dodatkową, dobrze zabezpieczoną kieszonkę, w której umieścisz portfel oraz telefon. Świetnym rozwiązaniem są modele zakładane na ramię ze specjalnym miejscem na wsunięcie zwiniętego koca.

Ręcznik kąpielowy

Duży ręcznik kąpielowy jest jedną z najważniejszych rzeczy, które warto zabrać na plażę. Nawet jeśli nie zamierzamy kąpać się w morzu lub jeziorze, ręcznik może być niezwykle przydatny. Dlaczego? Gdyż może równie dobrze posłużyć jako koc, na którym się położysz i będziesz opalać. Doskonale sprawdzi się także podczas wieczornego wyjścia na plażę, kiedy temperatura jest już nieco niższa – wtenczas ręcznikiem będziesz mógł się ogrzać.

Parawan

Niezbędnik plażowicza - co warto zabrać na plażęParawan niekoniecznie jest potrzebny na plażę nad jeziorem, jednakże stanowi niezbędnik w przypadku plażowania nad morzem. Warto jednak wiedzieć, że nie służy on do odgrodzenia się od innych wczasowiczów, lecz do ochrony przed wiatrem. Nad jeziorem na szczęście nie ma tego problemu, aczkolwiek nad morzem wiatr i wirujący piasek mogą być naprawdę dokuczliwe. Należy więc rozłożyć parawan od tej strony, od której wieje wiatr. Możesz być pewien, że gdy się za nim położysz, od razu poczujesz ciepło i działanie słońca.

Koc lub mata

Ręcznik służący zarówno do wycierania po wyjściu z wody i jako koc jednocześnie to nie najlepsze rozwiązanie. Warto zatem zabrać ze sobą dodatkowy koc, który nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca, a zmieści się na nim kilka osób. Poza tym zwija się go w prosty i szybki sposób. Dobrym wyborem będzie również mata, która jest wytrzymała oraz lekka. Nie zapominaj jednak o komfortowym wypoczynku we własnej sypialni. Tutaj kluczową rolę odgrywa wygodny materac, który znajdziesz między innymi na tej stronie: http://www.sleepinghouse.pl/. Z kolei pod tym linkiem: https://sleepinghouse.pl/136-materace-140×200 znajdują się modele w rozmiarze 140×200. Ważna jest również aksamitna pościel, która otuli Cię do snu. Więcej na jej temat przeczytasz w tym artykule: https://sleepinghouse.pl/artykul/wplyw-poscieli-na-jakosc-snu/.

Torba termiczna lub lodówka turystyczna

Wybierając się na plażę, rezerwujemy sobie raczej dłuższy okres czasu. Chcemy jak najlepiej wykorzystać dobrą pogodę, pokąpać się w wodzie oraz poopalać. Przebywając więc na plaży przez kilka dobrych godzin, na pewno prędzej czy później zgłodniejemy. Dlatego też torba termiczna lub lodówka turystyczna to doskonały pomysł! Przechowasz w nich jedzenie, które pod wpływem ciepła mogłoby stracić na swojej świeżości. Poza tym w takiej torbie możesz umieścić również schłodzone napoje. Zimne picie to bowiem najlepszy sposób na szybką ochłodę.

Krem z filtrem UV

Chcąc uniknąć poparzenia słonecznego, krem z filtrem UV to zdecydowany niezbędnik. Nawet jeśli zamierzasz się opalać, filtr przeciwsłoneczny ochroni Twoja skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Poza tym dzięki jego zastosowaniu możesz być pewien, że Twoja opalenizna przyjmie piękny brązowy odcień, a nie czerwony kolor. Najlepszym rozwiązaniem będzie krem wodoodporny, który umożliwia kąpiel w wodzie i nie trzeba go ponownie aplikować. Jednakże warto pamiętać, aby po co jakiś czas reaplikować SPF, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę.

Nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne

Ochronę przed słońcem zapewni również odpowiednie nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Przesiadując bowiem dłuższy czas na słońcu, możemy narazić się na przegrzanie lub nawet udar słoneczny. Ochrona głowy jest więcej tutaj kluczowa. Dobrym rozwiązaniem będzie kapelusz słomiany, czapka z daszkiem czy chociażby chusta na głowę. Ponadto każde okrycie możemy nieco namoczyć w wodzie, aby poczuć większy chłód. Natomiast okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać stosowny filtr, który faktycznie ochroni przed szkodliwym promieniowaniem. Okulary kupione na bazarze nie do końca są najlepszym pomysłem. Warto zatem wybrać się do sprawdzonego salonu optycznego.

Butelka na wodę

Przebywając dłuższy czas na słońcu, nasz organizm szybko się odwadnia. Butelka z wodą stanowi więc niezbędnik każdego plażowicza. Nawet jeśli posiadasz schłodzone napoje w swojej torbie termicznej, zadbaj o to, aby znalazła się wśród nich również czysta woda. Nic innego bowiem nie nawadnia tak dobrze jak ona.

Umilacze czasu

Nie każdego fascynuje zwykłe leżenie “plackiem” na słońcu. Dlatego też świetnym rozwiązaniem będą tzw. umilacze czasu, np. dobra książka, magazyn, krzyżówki czy słuchawki, na których posłuchasz ulubionej muzyki podczas opalania. Jeśli z kolei wybierasz się na plażę z paczką znajomych, dobrym pomysłem będzie piłka plażowa czy frisbee.

Kto nie lubi wypoczynku na plaży? Połączenie słońca oraz wody to świetna forma relaksu wakacyjnego, na który decyduje się większość z nas w trakcie urlopu. Zanim jednak wybierzemy się na plażę, warto najpierw odpowiednio się wyposażyć. Powyższe wskazówki z pewnością umilą czas przeznaczony na tzw. “smażing plażing”.