Obecnie deweloperzy wygospodarowali dla chętnych niewielki ogródki, które sąsiadują z mieszkaniami na parterze. Ich obecność jest zdecydowanym atutem dla osób, które marzą o kawałku własnej ziemi. W końcu pozwala nie tylko na powiększenie powierzchni mieszkalnej, ale także daje nam możliwość obcowania z przyrodą. A jak zaaranżować mały ogródek przy mieszkaniu? Oto 6 najlepszych rad!
Jak zaaranżować mały ogródek przy mieszkaniu w bloku?
Mieszkanie w bloku z ogródkiem ma wiele atutów. W końcu pozwala nam w letnie dni stworzyć unikalne miejsce do wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi czy chociażby posiłków na świeżym powietrzu. A w jaki sposób możemy cieszyć się jego pięknem? Oto 6 rad, które pomogą nam stworzyć wyjątkowy ogródek!
Po pierwsze – indywidualne potrzeby domowników
Zastanówmy się, jakie są dokładnie potrzeby domowników i w jaki sposób ogród może je zaspokoić. W przypadku małych dzieci można zainwestować w piaskownice, a osób dorosłych – grill.
Po drugie – szkic ogródka
Wstępnie wiemy, co ma się znaleźć w ogrodzie? To teraz czas na szkic. Pozwoli on na rozplanowanie poszczególnych elementów, dzięki czemu w najlepszy sposób wykorzystamy dostępną przestrzeń.
Po trzecie – rośliny
Zakup roślin również powinien być przemyślany. Zastanówmy się zatem, gdzie najlepiej posadzić drzewo lub w jakim miejscu kwiaty będą kwitnąć. Miejmy również na uwadze to, że w mniejszych ogródkach dobrze prezentują się pojedyncze, obficie kwitnące rośliny.
Po czwarte – meble ogrodowe
Funkcjonalność ogrodu nadają przede wszystkim wygodne meble ogrodowe. To właśnie na nich będziemy wypoczywać oraz spędzać czas latem. Przed ich zakup zastanówmy się również, czy mamy je gdzie schować na zimę.
Po piąte – dekoracje
Funkcjonalność to jedno, a estetyka stanowi zupełnie inny temat. Sprawdzą się tu ozdobne donice, kwietniki czy meble. Warto zastanowić się także nad lampami solarnymi czy oświetleniu girlandą lub lampionami na drzewie. Jednak nie przesadzajmy z ilością dekoracji!
Po szóste – prywatność
Nie ma co ukrywać, sąsiedzi z natury są wścibscy. Właśnie dlatego, jeśli chcemy się od nich odizolować, to warto posadzić żywopłot. Najlepiej, aby składał się on z roślin mało wymagających. Do najpopularniejszych zalicza się żywotniki i cyprysiki.
Wyjście z sypialni do małego ogródka – czemu nie!
W zależności od układu mieszkania, wyjście do ogródka może być od strony salonu lub innego pokoju, najczęściej sypialni. Jednak czy jest to praktyczne? Jeśli tylko nam to odpowiada – to czemu nie! W ten sposób możemy wpuścić delikatne światło pochodzące z dekoracji ogrodowych lub stworzyć unikalny klimat dzięki pachnącym w ogrodzie roślinom. Co więcej, wieczorne siedzenie na tarasie relaksuje i pozwala nam zapomnieć o wszystkich nieprzyjemnych rzeczach, które spotkały nas w ciągu dnia. Dzięki odprężeniu się możemy o wiele łatwiej zasnąć. A z czego powinna składać się komfortowa sypialnia? Najważniejszym elementem jest tutaj komfortowe łóżko! Można jest stworzyć w pięciu prostych krokach.
Krok pierwszy – rama
Na rynku są akcesoria do łóżka https://abcsnu.pl/content/6-poradnik#Akcesoria-do-lozka, takie jak pościel, prześcieradła czy ochraniacz na materac. Jednak w pierwszej kolejności postawmy na solidną ramę łóżka. Może być ona metalowa, drewniana lub tapicerowana.
Krok drugi – stelaż
Konstrukcja ta wykonana jest najczęściej z drewnianych listewek. Odpowiada przede wszystkim za właściwe podparcie materaca, przez co korzystnie wpływa na zdrowy i bezpieczny sen.
Krok trzeci – materac
Materac https://abcsnu.pl/40-materace-160×200 musi być idealnie dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. W ten sposób gwarantuje wsparcie sylwetki oraz stabilizacje kręgosłupa.
Krok czwarty – poduszka
Ergonomiczna poduszka dopasowana do naszych preferencji jest w stanie zagwarantować właściwe wsparcie górnym partiom ciała. Zaliczyć do nich można głowę, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym.
Krok piąty – kołdra
Dobra kołdra, którą znajdziemy w sklepie internetowym https://abcsnu.pl/, odpowiada za właściwy komfort termiczny w czasie snu. Oprócz tego jest w stanie zagwarantować nam przyjemne wrażenie otulenia.
Urządzanie małego ogródka przy mieszkaniu w bloku nie musi być trudne – wystarczy tylko znać podstawowe zasady. Pamiętajmy również, że miejsce to jest przedłużeniem naszego domu. Zadbajmy zatem nie tylko o funkcjonalność, ale i wygląd.