Dobór właściwego materaca nie należy do najprostszych zadań – wynika to głównie z tego, że trzeba znaleźć produkt, który łączy wszystkie potrzebne cechy i jednocześnie jest zgodny z indywidualnymi preferencjami. Powinno się brać pod uwagę przede wszystkim ciężar ciała, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy poziom twardości. Jaki materace dla osoby ciężkiej są polecane?

Propozycja dla wymagających

Osoba ciężka, wybierając odpowiedni materac, powinna zwracać uwagę przede wszystkim na optymalną twardość. Najważniejsze jest to, aby podłoże do spania nie było zbyt miękkie, ponieważ wtedy ciało będzie się zapadać, a żadna pozycja nie zapewni wygody. Idealną propozycją dla osób wymagających jest Hilding Boogie, którego wnętrze zaskakuje niesamowicie dopracowanym połączeniem materiałów. Wśród warstw wkładu znajduje się między innymi pianka wysokoelastyczna, która świetnie sprawdza się w materacach przeznaczonych dla tej grupy użytkowników. Jest tak ze względu na to, że charakteryzuje się sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia – to bardzo ważne cechy, ponieważ materac dla osoby ciężkiej nie powinien zmieniać swojego kształtu na stałe, a jedynie reagować na naciski. Tak właśnie jest w przypadku tego modelu. Ponadto jest objęty aż piętnastoletnią gwarancją, która dotyczy nieprawidłowej pracy materaca i odkształceń – można więc być pewnym, że produkt przez długie lata będzie spełniał swoją funkcję na medal.

Produkt sprawdzony przez ekspertów

Materace dla osoby ciężkiej - gwarancja komfortowego snu!Zdarza się, że z większą masą ciała wiążą się inne problemy zdrowotne – mowa tutaj między innymi o dolegliwościach bólowych kręgosłupa. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zastanów się nad modelem Hilding Salsa, który został stworzony na bazie pianki termoelastycznej. Co go wyróżnia spośród innych propozycji? Między innymi to, że jego właściwości zostały dogłębnie przebadane, a następnie docenione przez ekspertów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim status wyrobu medycznego, który jest potwierdzeniem na to, że Hilding Salsa spełnia zasadnicze wymagania dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa użytkownika oraz ochrony zdrowia i środowiska. Alergicy również mogą się pochylić nad tym produktem, ponieważ z pewnością jest to wyrób wolny od szkodliwych substancji – uzyskał certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Nie sposób nie wspomnieć także o certyfikacie AEH, który potwierdza, że materac spełnia najwyższe standardy w kwestii ergonomii, klimatu, higieny i trwałości.

Nowoczesny produkt na lata

Innowacją na rynku jest wprowadzenie dwóch twardości, które umożliwiają użytkownikowi wybranie poziomu komfortu, który odpowiada mu najbardziej. Takie rozwiązanie jest spotykane coraz częściej i doczekało się swojego debiutu również w wersji dla osób o większej masie ciała – Hilding Modern może być twardy lub bardzo twardy, a poza tym posiada szereg innych zalet! Ten nowoczesny produkt łączy w sobie piankę wysokoelastyczną oraz hybrydową. Druga z nich cechuje się otwartokomórkową strukturą, dzięki której higiena snu jest na najwyższym poziomie – takie rozwiązanie sprawia, że wkład jest doskonale wentylowany. Na całej powierzchni materaca zastosowano siedem zróżnicowanych stref twardości. Jest to rozwiązanie, które z pewnością zwiększy komfort u osób ciężkich, ponieważ każda część ciała jest podpierana indywidualnie i proporcjonalnie do wywieranych nacisków.

Bez znaczenia, czy najbardziej zainteresował Cię pierwszy, drugi, czy trzeci model – każdy z nich będzie wspaniałym wyborem. Szwedzki producent materaców Hilding wie, że wygodne łóżko to bardzo istotna część życia, dlatego pomyślał o każdej potencjalnej grupie osób zainteresowanych – w tym również o osobach ciężkich.