Rynek materacowy jest tak duży, że trudno znaleźć produkt idealny i nie zginąć w morzu informacji. Wydawać by się mogło, że stwierdzenie “Tak, kupuję materace sprężynowe” to już ogromny krok do sukcesu. Realia są jednak zupełnie inne – to dopiero początek drogi. Teraz trzeba zdecydować się, czy lepsze będą sprężyny kieszeniowe, czy multipocket oraz jaki konkretnie model odpowiada Twoim potrzebom.

Sprężyny kieszeniowe czy multipocket – które wybrać?

Poszukiwania odpowiedniego materaca mogą być naprawdę żmudne i czasochłonne. Szczególnie wtedy, gdy okazuje się, że materac sprężynowy materacowi sprężynowemu nierówny. Jedne modele charakteryzują się obecnością sprężyn kieszeniowych, inne multipocket – ale czym one tak naprawdę się od siebie różnią? Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się identyczne, ale sprężyny multipocket są dużo drobniejsze niż kieszeniowe, a co za tym idzie – są bardziej zagęszczone na całej powierzchni materaca. Zarówno jeden, jak i drugi model jest umieszczony w osobnych, materiałowych kieszonkach, dzięki czemu pracują niezależnie i zapewniają elastyczność punktową. Zwiększona liczba sprężyn zapewnia większą wygodę i lepsze podparcie dla ciała, ale to nie znaczy, że każdy musi wybierać właśnie takie materace. Wyroby wypełnione standardowymi sprężynami również świetnie sprawdzają się w sypialni, ale są nieco mniej nowoczesnym rozwiązaniem. Jednak osoby o szczególnych potrzebach, na przykład cierpiące z powodu bólu pleców, seniorzy lub pary o dużej różnicy wagowej powinny zdecydować się na model zbudowany na bazie sprężyn multipocket – z pewnością będzie to dla nich jedno z najlepszych możliwych rozwiązań.

Hilding Lambada – materac kieszeniowy o świetnych właściwościach

Materace sprężynowe - poznaj najciekawsze modele!Średnia twardość, antyalergiczność, piętnastoletnia gwarancja, możliwość prania pokrowca w pralce – to tylko niektóre zalety modelu Hilding Lambada! W jego wnętrzu, poza sprężynami kieszeniowymi, znajduje się również pianka wysokoelastyczna, lateks oraz mata kokosowa. Pierwszy materiał odpowiada za wysoką sprężystość i odporność na odkształcenia wyrobu, a także doskonale podpiera kręgosłup i doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika. Lateks to warstwa, o której jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał w kategorii materacowej, jednak świetnie sprawdza się w tej roli. Właśnie dzięki niemu użytkownik może poczuć delikatne “unoszenie”, co znacznie wpływa na komfort użytkowania. Mata kokosowa to już znany materiał, który poza utwardzaniem ma jeszcze jeden ogromny plus – doskonale przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów!

 Materac multipocket – jaki wybrać?

Jednym z wiodących producentów materaców multipocket jest zdecydowanie marka SleepMed. Są mistrzami w kwestii tworzenia materacy hybrydowych, łączących zalety sprężyn i pianek. Model SleepMed Hybrid Premium to jeden z wielu wyrobów tej marki, który został odznaczony statusem wyrobu medycznego w klasie I. Oznacza to, że posiada właściwości prozdrowotne (między innymi przeciwodleżynowe) potwierdzone licznymi testami i badaniami. Został zbudowany na bazie sprężyn, ale poza nimi we wnętrzu znajduje się jeszcze kilka materiałów wpływających na komfort użytkowania – mowa tutaj o piance wysokoelastycznej, termoelastycznej oraz poliuretanowej FlexiFoam.

Jak widać na powyższych przykładach, materace sprężynowe mają szereg zalet, o których nie sposób nie wspomnieć. Nie bez powodu są jednymi z najczęściej wybieranych podłoży do spania już od bardzo wielu lat.