Istnieje wiele materacy, a każdy z nich różni się swoimi właściwościami oraz zastosowaniem. Wśród szczególnie wyjątkowych podłoży znaleźć można materace nawierzchniowe, które zyskują coraz większą popularność na polskim rynku. To właśnie dzięki nim można skutecznie podnieść komfort snu, a tym samym zwiększyć jego efektywność. Czym jednak jest ta kilkucentymetrowa pianka oraz dlaczego model Hilding Bass jest tak chętnie wybierany przez użytkowników? 

Czym jest materac nawierzchniowy? 

Model nawierzchniowy to nic innego jak kilkucentymetrowy materac, który zwiększa odczuwalny komfort w czasie snu. W zależności od zastosowanej wewnątrz pianki ma różne zastosowanie – może być polecany wielu osobom, jednak przede wszystkim zaleca się jego zakup w sytuacji, gdy:

  • śpimy na wyeksploatowanym materacu lub kanapie,
  • chcemy dodatkowo chronić materac główny,
  • chcemy zwiększyć odczuwalny komfort w czasie snu poprzez zwiększenie lub zmniejszenie twardości,
  • dużo podróżujemy.

Materac nawierzchniowy jest niezwykle przydatny w delegacjach lub na urlopie, ponieważ łóżka hotelowe nie zawsze są dostosowane do potrzeb użytkownika. Do materacy nawierzchniowych należy materac Hilding Bass. Jakie są jego właściwości?

Hilding Bass jako materac nawierzchniowy 

Dla kogo jest materac Hilding BassHilding Bass to wyjątkowy materac, w którym zastosowano piankę Velvet Touch o wysokości 4,7 cm. Dzięki niej model ten jest niezwykle sprężysty, wytrzymały oraz odporny na odkształcenia. Umożliwia użytkownikowi odpowiednie podparcie kręgosłupa, które w czasie snu jest niezwykle ważne. Sam materac jest stosunkowo twardy, przez co polecany jest osobom, które chcę utwardzić podłoże do snu. Dodatkowo, materace do spania, takie jak Hilding Bass umożliwiające komfortowy wypoczynek, posiadają dwa pokrowce do wyboru. Do nich należą:

  • Tencel, czyli naturalny pokrowiec, który absorbuje wilgoć i zapobiega rozwojowi bakterii,
  • Cashmere – miły i jedwabisty w dotyku pokrowiec, który wykazuje właściwości antyalergiczne.

Warto wspomnieć, że Hilding Bass idealnie nadaje się dla alergików z uwagi na antyalergiczny pokrowiec oraz dlatego, że produkt charakteryzuje się również wysoką oddychalnością wewnątrz wkładu, co znacząco podnosi higienę snu. Materac nawierzchniowy, jakim jest Hilding Bass jest niezwykle praktyczny, jednak czy warto w niego zainwestować?

Hilding Bass – czy warto? 

Materac Hilding Bass umożliwia odłożenie w czasie zakupu nowego materaca, likwidując przy tym wszelkie odczuwanie nierówności. W ten sposób można komfortowo oraz wygodnie się wyspać. Ponadto zwiększa twardość zbyt miękkiego podłoża, dzięki czemu idealnie sprawdzi się również podczas podróży służbowych oraz na wakacjach. Hilding Bass to cienki, wykonany z lekkiej pianki materac, który można zabrać ze sobą poprzez zrolowanie, co także ułatwia jego przechowywanie. Sklep z materacami Hilding posiada w swojej ofercie ten model – polecany jest on nie tylko alergikom, ale także i singlom oraz parom! Dzięki tak szerokiej dostępności oraz praktyczności materac ten może dla większości osób stanowić idealne rozwiązanie.

Hilding Bass należy do materacy nawierzchniowych, które sprawdzają się w wielu sytuacjach – podróże, wyeksploatowany materac lub nieodpowiednio dobrana twardość.