Człowiek średnio przesypia prawie ⅓ swojego życia, a śpiąc na nieodpowiednim podłożu naraża się na wady postaw. Dodatkowo siedzący tryb życia oraz brak ruchu sprzyjają powstawaniu zwyrodnień kręgosłupa, co oznacza jedno – problemy ze zdrowiem. Jak wybrać odpowiedni materac mając wady kręgosłupa? Może materac o statusie wyrobu medycznego jest odpowiednim rozwiązaniem?

Czym są się materace prozdrowotne?

Materace o statusie wyrobu medycznego, inaczej prozdrowotne, charakteryzują się przede wszystkim właściwościami, które mają na celu zapobiegać powstawaniu lub też pogłębianiu się wad i innych schorzeń kręgosłupa w trakcie snu. Zapewniają najlepsze podparcie ciała, umożliwiając zachowanie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa oraz korzystnie wpływają na regenerację mięśni. Ponadto materace tego typu gwarantują właściwości poprawiające krążenie, zapobiegają tworzeniu odleżyn oraz mają wysoki poziom higieniczności i antyalergiczności. Przy wyborze prozdrowotnego należy zwrócić uwagę, aby jego twardość była odpowiednio dostosowana do potrzeb użytkownika.

Materace prozdrowotne od Hilding Anders

Najlepsze materace prozdrowotne od Hilding AndersHilding Anders produkuje materace pod własnymi markami jak Hilding czy Curem, ale także dla innych marek, między innymi: Natura i Galaxy dla Agata Meble, Immensity dla Black Red White, czy też dla takich firm jak Pan Materac i Senpo. Jednak tylko nieliczne modele należą do materacy o statusie wyrobu medycznego. Między innymi należą do nich produkty stworzone dla EMBE Sp. z o.o., czyli materace SleepMed. Posiadają one certyfikat AEH, który gwarantuje ich właściwości prozdrowotne, a tym samym i udowadnia, że w pozytywny sposób wpływają na zdrowie. Wśród tych modeli wyróżniamy materace piankowe oraz materace ortopedyczne. Każdy z materacy łączy w sobie liczne zalety, dając produkt, który:

  • nie ulega odkształceniom,
  • gwarantuje wygodę,
  • idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika,
  • redukuje drgania każdej części materaca, co jest przydatne, gdy śpi się z partnerem.

Sklepy z materacami SleepMed można spotkać w wielu miastach Polski, jak również w sklepach internetowych.

Dlaczego materace Hilding są najlepsze?

Wiodący producent materacy – Hilding Anders stawia przede wszystkim na jakość swoich wyrobów. Oznacza to, że kieruje się własną filozofią, która opiera się o zapewnienie zdrowego oraz regenerującego snu. Aby materac posiadał te cechy, musi być:

  • ergonomiczny, czyli dopasowywać się do kształtów ciała użytkownika,
  • antyalergiczny, czyli posiadać mikroklimat, który jest nieprzyjazny do rozwoju pleśni i grzybów, gwarantując wysoką higieniczność,
  • łatwy w utrzymaniu czystości, czyli materac posiada właściwości, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej higieny łóżka oraz materaca.

Ponadto materace Hilding są niezwykle trwałe i wytrzymałe, a przy tym niezwykle eleganckie poprzez ciekawe wzory pokrowców. Co istotne, firma Hilding Anders tworzy swoje produkty zgodnie z aktualną ustawą o ochronie środowiska naturalnego, segregując przy tym odpady i nie używając chemikaliów i innych szkodliwych substancji.

Materace o statusie wyrobu medycznego od Hilding Anders mogą w widoczny sposób poprawić jakość snu oraz pomóc przy rehabilitacji. Wpływają więc w pozytywny sposób na życie umożliwiając komfortowy sen i zapewniając lepsze samopoczucie, zregenerowane mięśnie i bardziej efektywną pracę za dnia.