Stoisz właśnie przed wyborem wyposażenia do sypialni i chcesz mieć pewność, że podejmujesz właściwą decyzję? Zwróć uwagę na swój materac! To w łóżku spędzasz ⅓ życia, dlatego warto mieć podłoże do spania, które będzie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Na rynku jest jednak wiele rodzajów materacy. Na które przede wszystkim zwrócić uwagę? Dziś przedstawimy cechy i różnice pomiędzy podłożami piankowymi a lateksowymi. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej!

Wybór materaca. Na co wpływa dobrze dobrany materac?

Odpowiednio dobrany materac do spania to podstawa każdej sypialni. Nawet najdroższe dodatki nie dadzą Ci tego, co podłoże, na którym możesz się wyspać i każdego poranka obudzić się bez uciążliwego bólu pleców. To dopiero jedna z zalet wysokiej jakości materacy! Często zapominamy o tym, jak duży wpływ na nasze życie ma komfortowy wypoczynek i sen. Nie zwracamy uwagi na to, że nasze rozdrażnienie czy złe samopoczucie wynikają zazwyczaj z nieprzespanych nocy, a te są konsekwencją źle dobranego materaca. Sen wysokiej jakości pozwala na bardziej produktywne spędzanie każdego dnia i zachowanie prawidłowej postawy ciała.

Piankowe podłoża do spania

Materace piankowe i lateksowe - podobieństwa i różniceNa rynku spotkamy się przede wszystkim z materacami piankowymi. Jest to jeden z głównych rodzajów, który dzieli się na kolejne podkategorie. Do najczęstszych trzech zaliczamy podłoża poliuretanowe, wysokoelastyczne oraz termoelastyczne. Te pierwsze to najtańsze rozwiązanie. Jednocześnie materiał, z którego są wykonane, pozwala na użytkowanie przez zdecydowanie krótszy czas niż rozwiązania wyższej jakości. Tym samym zakup materaca poliuretanowego będzie wiązał się z koniecznością wymiany produktu na nowy niedługo po zakupie. Zdecydowanie lepszym wyjściem jest inwestycja w droższy produkt, który pozwoli nam na komfortowy wypoczynek przez kilka kolejnych lat. Do innowacyjnych piankowych materacy do spania zaliczamy modele wysokoelastyczne oraz termoelastyczne.

Lateksowe materace – musisz to wiedzieć

W przypadku materacy lateksowych, podobnie jak w rodzaju opisanym wyżej, należy zwrócić uwagę na skład produktu. Najlepsze jakościowo podłoża są wykonane z naturalnego surowca, jakim jest mleczko kauczukowe. Im większa jego zawartość, tym lepszego wykonania możemy się spodziewać. Sam materiał wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dzięki czemu świetnie sprawdza się w pokojach alergików.

Który materac wybrać – piankowy czy lateksowy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który materac wybrać – piankowy czy lateksowy. To kwestia wysoce indywidualna i zależy od preferencji oraz potrzeb osoby, która będzie korzystać z danego produktu. Materac do łóżka powinien być zatem przystosowany do naszych oczekiwań, które warto skonfrontować przed zakupem, by mieć pewność, że podejmujemy właściwą decyzję.

Materac, na jakim śpimy, ma duże znaczenie. Warto wiedzieć, czym różnią się między sobą podłoża piankowe i lateksowe, by móc wybrać idealny produkt dla siebie.