Aranżując sypialnię, staramy się stworzyć komfortowe i przyjemne środowisko, które w pozytywny sposób wpłynie na jakość naszego snu. Zatem często stajemy przed dylematem, jakie łóżko, stelaż czy podłoże do spania kupić. Jak się okazuje, wybierając materace, warto uwzględnić kilka niezwykle istotnych czynników. Jakich?  

Dlaczego warto dopasować do siebie materace Hilding? 

Materace Hilding w korzystny sposób wpływają na jakość i efektywność naszego wypoczynku. Jest to możliwe dzięki unikalnej budowie, która gwarantuje najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Dzięki temu umożliwiają wsparcie dla kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki. Oprócz tego, materace dostępne w ofercie Dr Materac charakteryzują się:

  • zróżnicowanymi cechami,
  • antyalergicznymi właściwościami,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Chcąc zagwarantować sobie zdrowy wypoczynek, należy wybrać odpowiednie produkty, które dopasują się do osobistych potrzeb oraz preferencji odnośnie, np. twardości.

Materace Hilding – jak wybrać twardość?

Materace Hilding - czym kierować się przy wyborze?Uczucie twardości to subiektywna ocena każdego użytkownika, która odpowiada za prawidłowe podparcie sylwetki i kręgosłupa w czasie snu. Jednak, dla wielu z nas jej wybór stanowi trudność, gdyż nie wiemy, czym tak naprawdę się kierować. Otóż, na wybór twardości składają się trzy czynniki – osobiste preferencje, wzrost i waga. Materace Hilding w sklepach Dr Materac można podzielić na cztery kategorie, do których należą:

  • H1, czyli materace miękkie, dla osób ważących poniżej 60 kg,
  • H2, czyli materac średnio twardy, dla osób ważących w granicach 60-80 kg,
  • H3, czyli materace twarde, dla osób ważących w granicach 80-100 kg,
  • H4, czyli materace bardzo twarde, dla osób ważących powyżej 100 kg.

Materace  Hilding – czym wyróżnia się wypełnienie? 

Dostępne w ofercie Dr Materac produkty do spania od Hilding Anders zostały podzielone na trzy kategorie pod względem wypełnienia. Z uwagi na to, wyróżniamy:

  • materace piankowe – charakteryzują się wyjątkową miękkością i przyjemnym wrażeniem otulenia,
  • materace sprężynowe – cechuje się redukcją drgań oraz elastycznością punktową,
  • materace hybrydowe łączące wkład piankowy i sprężynowe – odznaczają się najlepszymi cechami obu tych wypełnień.

Chcąc wybrać najlepszy dla siebie materac, warto pamiętać, aby uwzględnić odpowiedni rodzaj wypełnienia. Jest to ważne, gdyż każdy z nich oferuje inne cechy oraz odczuwalny w czasie snu komfort.

Aby wybrać odpowiednie podłoże do spania, należy uwzględnić przede wszystkim indywidualne kwestie, czyli preferencje oraz potrzeby. Starajmy się również unikać sugestii znajomych, gdyż nie każdy materac sprawdzi się w każdym przypadku.