Jeśli chcemy, aby zakup nowego materaca zakończył się sukcesem, musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Stopień twardości jest jednym z nich. Ma bardzo duże oddziaływanie na komfort naszego wypoczynku i prawidłowe podparcie kręgosłupa. Dowiedz się, dla kogo polecane są materace SleepMed o najwyższym stopniu twardości!

Jak ocenić, czy stopień twardości jest odpowiedni?

Aby mieć pewność, że dokonamy odpowiedniego wyboru, warto wcześniej zapoznać się z przeznaczeniem danego modelu. Materace miękkie zalecane są tym, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Ci, którzy ważą pomiędzy 60 a 80 kilogramami, powinni skorzystać z produktów średniomiękkich. Kolejna opcja to materace średniotwarde, które są wskazywane tym, których waga wynosi od 80 do 100 kilogramów. Modele o najwyższym stopniu twardości będą odpowiednie dla tych, którzy ważą 100 kilo i więcej.

Dla kogo materace SleepMed o najwyższym stopniu twardości?To, czy stopień twardości jest prawidłowy, możemy też sprawdzić poprzez bezpośrednie korzystanie z materaca. Jeśli zauważymy, że rano budzimy się z uczuciem łamania w kościach, a leżąc na modelu, czujemy, że się zapadamy, to znak, że nasz materac jest za miękki. Zbyt miękkie podłoże snu zmusza nasze mięśnie do pozostawania w ciągłym napięciu, co skutkuje silnym dyskomfortem i uniemożliwia pełne zregenerowanie się. Spanie na źle dopasowanym materacu może poskutkować pojawieniem się problemów z zaśnięciem, a nawet zaburzeń snu. Za twardy materac utrudnia znalezienie wygodnej pozycji snu i znacząco opóźnia proces zaśnięcia, sprawiając, że przewracamy się z boku na bok. Twarda powierzchnia snu jest też źródłem silnego bólu kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym.

Najwyższy stopień materaca – dla kogo?

Materac o wysokim stopniu twardości nie jest dla każdego. Jeśli wybierze go zbyt lekka osoba, może ona doświadczyć różnych nieprzyjemności. Z tego względu materace twarde są polecane przede wszystkim tym, którzy wyróżniają się dużą masą mięśniową i postawną sylwetką. Wynika to z tego, że potrzebują oni solidniejszego, trwalszego podłoża, które zapewni optymalne podparcie dla ich ciała. Nie mogą oni mieć takiej powierzchni snu, która będzie się za bardzo zapadać. Podobnie jest w przypadku osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Oni również powinni korzystać z materacy o wyższym stopniu twardości. W ich przypadku gwarancja solidnego wsparcia dla całego ciała jest niezmiernie ważna.

Jaki rodzaj wypełnienia do twardych materacy?

Aby materac spełniał swoje zadanie jak najlepiej, musimy odpowiednio dobrać nie tylko stopień twardości, ale i rodzaj wypełnienia. Osoby, które szukają jakościowego podparcia ciała, powinny zdecydować się na materace o wypełnieniu hybrydowym. Produkty te wyróżniają się tym, iż łączą w sobie cechy pianek oraz sprężyn. W przypadku modeli SleepMed zastosowano 7-strefowe sprężyny typu Multi. Charakteryzuje je specjalny design, który powoduje, że zapewniają anatomiczne dopasowanie do ciała użytkownika, gwarantując bezpieczne i zdrowe podparcie dla kręgosłupa. Sprężyny Multi oferują dwa razy więcej punktów podparcia niż materace kieszeniowe. Wynika to z tego, że sprężyny Multi są ułożone znacznie gęściej. Co więcej, każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce, dzięki czemu użytkowanie materaca jest bardzo ciche i komfortowe. Zapewnia to ponadto wspaniałą elastyczność punktową. To aspekt, który będzie istotny szczególnie dla tych, którzy dzielą materac z drugą połówką. Elastyczność punktowa odpowiada za to, że powierzchnia modelu ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywiera się na nią nacisk. Ze względu na, to gdy nasz partner podnosi się lub zmienia pozycję snu, nie wywołuje to nieprzyjemnego efektu falowania, który mógłby wybudzić nas ze snu. Warstwa sprężyn powoduje, że podłoże zyskuje na stabilności. Dzięki temu może zagwarantować optymalne podparcie nawet tym, którzy ważą więcej.

Sprężyny stanowią idealne uzupełnienie pianki – w przypadku modelu SleepMed Hybrid Premium Plus jest to pianka Celsius® – Waterlily®. Ma ona właściwości termoelastyczne, co oznacza, że dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika pod wpływem wytwarzanego przez niego temperatury. Idealne dopasowanie sprawia, że ciało może w pełni się rozluźnić. Z mięśnia znika napięcie, a organizm ma szansę na pełną regenerację. Pianka zapewnia też bardzo dobrą cyrkulację powietrza i przewiewność, dzięki czemu możliwe jest zachowanie optymalnego poziomu higieny snu.

Regulacja twardości

Dobrze dopasowany stopień twardości materaca to podstawa. Może się jednak okazać, że z czasem nasze preferencje co do podłoża snu się zmienią. W przypadku materacy SleepMed nie musimy się tego obawiać. Zapewniają bowiem opcję regulację twardości. Możemy wybrać spośród 4 lub 6 twardości. Modele z serii Standard i Hybrid posiadają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest®. Wystarczy przełożyć ją na drugą stronę materaca, aby uzyskać nową powierzchnię snu. Za ten efekt w przypadku produktów z kolekcji Plus i Hybrid Plus odpowiada odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Jest bardzo łatwy w użyciu – należy go jedynie przepiąć, aby dostać całkiem nowy stopień twardości. Dobrze zwrócić uwagę na ułożenie pianek, na które składa się top. Dla osób cięższych sprawdzi się wersja beżowa-biała-zielona. Ułożenie biała-zielona-beżowa to najtwardsza z możliwych opcji.

Jaki materac dla osób cięższych?

Dla osób, które wyróżniają się postawniejszą sylwetką, dobrym rozwiązaniem będzie materac SleepMed Hybrid Supreme Plus. Wyróżnia go duża wysokość – mierzy aż 29 centymetrów, co bardzo ułatwia wstawanie z niego. Regulacja twardości jest możliwa dzięki odpinanemu topowi wykonanemu z pianki Celsius® – Waterlily®. Wypełnienie modelu składa się z też 7-strefowych sprężyn typu Multi i pianki wysokoelastycznej VPPHR.

Materac twardy czy miękki? To bardzo ważne pytanie, które koniecznie musimy sobie zadać przed zakupem nowego modelu. Warto wiedzieć, że dla tych, którzy ważą ponad 100 kilogramów lub zmagają się z problemami z kręgosłupem, zalecane są materace o wysokim stopniu twardości.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.