Sen w dwie osoby to przyjemny rodzaj wypoczynku, natomiast wymaga kilku wyrzeczeń. Niekiedy trzeba pożegnać się ze swoimi wypracowanymi wcześniej nawykami, by zadbać o komfort drugiej osoby. Aby pomimo kompromisów móc zachować komfort użytkowania, wybierz materac sprężynowy.

Dlaczego materac sprężynowy?

Materace sprężynowe są bardzo często wybierane przez miłośników klasycznych rozwiązań. Podstawowym elementem wypełnienia tego typu wyrobu są sprężyny, które w nowszych podłożach do snu pracują całkowicie niezależnie od siebie. Wykorzystanie nowoczesnych technologii i najbardziej innowacyjnych surowców sprawiło, że są to podłoża o całej masie pozytywnych właściwości, również prozdrowotnych. Sprężyny nie są jednak jedynym elementem wypełnienia, który za to odpowiada. Równie cenną warstwą są różnego rodzaju pianki, które amortyzują działanie sprężyn i podwyższają komfort użytkowania. Wszystkie wymienione komponenty doskonale ze sobą współpracują, dzięki czemu można mieć pewność, że materac sprężynowy to świetna inwestycja na lata.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Materac sprężynowy dla pary - jaki wybrać?Jak wiadomo, zakup nowego podłoża do snu wcale nie jest łatwym zadaniem. Choć wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego, to rzeczywistość często weryfikuje, jak wiele problemów może to przysporzyć. Okazuje się jednak, że warto znać dwie podstawowe kwestie, na które warto zwracać uwagę, by w stosunkowo krótkim czasie wybrać model idealny.

  • Twardość to parametr zależny od wagi użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji. W oznaczeniach stosowanych przez producentów H1 oznacza miękki, idealny dla osób o masie ciała nieprzekraczającej 60 kg, natomiast H4 – bardzo twardy, dla użytkowników o wadze ponad 100 kg.
  • Rozmiar to kwestia dla wielu najważniejsza. Należy wziąć pod uwagę rozmiar pokoju, a także to, czy ma na nim spać jedna, czy też dwie osoby. Do małych, dwuosobowych sypialni lub jednoosobowych pokoi średniego rozmiaru sprawdzi się materac sprężynowy 140×200

Komfort i funkcjonalność

Ogromną zaletą nowoczesnych podłoży do snu jest fakt, iż są one skonstruowane tak, by ich użytkowanie było możliwie jak najbardziej higieniczne. Oznacza to, że posiadają one funkcjonalny, odpinany za pomocą zamka błyskawicznego pokrowiec, dzięki któremu zdejmowanie wierzchniej tkaniny jest bardzo proste. Materiały, z których są wykonywane pokrowce, są przystosowane do prania w warunkach domowych. Ponadto, są one bardzo przyjemne w dotyku i antyalergiczne.

Materac sprężynowy to świetny wybór dla pary. Elastyczność punktowa wyrobu sprawia, że zmiana pozycji snu partnera jest niemal nieodczuwalna dla drugiej osoby, dlatego zarówno jedna, jak i druga strona odczuwa ogromny komfort użytkowania.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/