Hilding Original to materac kieszeniowy o unikalnej dwustronnej konstrukcji. Doskonale sprawdzi się zarówno w sypialni małżeńskiej, jak i osoby śpiącej samotnie. Jednak najbardziej ze spania na nim będą zadowoleni alergicy. Zobacz dlaczego.

Co wyróżnia materac kieszeniowy Hilding Original?

Materac kieszeniowy Hilding Original to niewątpliwie jeden z lepszych dostępnych na rynku materacy sprężynowych. Wyróżnia go nie tylko unikalna budowa (jako jeden z niewielu tego typu jest materacem dwustronnym), ale też duża wygoda użytkowania dzięki wyróżnionym siedmiu strefom twardości.

Materace Hilding Original należą do grupy materacy sprężynowych kieszeniowych. Każda sprężyna schowana jest w osobnej tkaninowej kieszonce. Sprężyny nie są ze sobą połączone, jak to było w materacach starego typu, a więc nacisk na pojedynczą sprężynę nie wywołuje drgań w sąsiednich. To bardzo istotne, jeśli materac ma służyć dwóm osobom. W materacach sprężynowych starego typu ruch jednej osoby przenosił się na drugą, a sprężyny potrafiły nieprzyjemnie zgrzytać i budzić partnera. Materac kieszeniowy Hilding Original zniwelował te problemy, dzięki temu doskonale nadaje się do sypialni małżeńskiej.

Hilding Original to materac typu multipocket, co oznacza, że na jednym metrze kwadratowym znajduje się około pięciuset sprężyn. Tak duże zagęszczenie było możliwe dzięki zastosowaniu sprężyn o wąskiej średnicy. Nie jest tajemnicą, że im więcej sprężyn, tym lepiej materac dopasowuje się do kształtu ciała. Odczucia przy spaniu na nim są porównywalne do tych, jakie dają materace piankowe.

Materac kieszeniowy – kiedy warto zdecydować się na jego zakup?Zróżnicowane sprężyny typu multipocket stanowią serce materaca, ale materace Hilding Original to nie tylko niezwykle elastyczne sprężyny. To także dwie profilowane pianki znajdujące się pod i nad sprężynami. Jedna z nich to pianka lateksowa o właściwościach antyalergicznych, zapewniająca uczucie delikatnego chłodu, druga to warstwa pianki wysokoelastycznej, doskonale dopasowująca się do kształtu ciała i lekko docieplająca.

Dwie warstwy pianki po dwóch stronach sprężyn to innowacja marki Hilding. Możliwość odwracania materaca pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie go do własnych preferencji.

Materace kieszeniowe Hilding Original zaliczane są do grupy materacy twardych. Świadczy o tym symbol H3. Na takim materacu najlepiej wyśpią się osoby o wadze 80 kg i większej.

Pokrowiec materaca został uszyty z tkaniny antyalergicznej, co czyni go doskonałą propozycją dla osób borykających się z alergiami. W razie potrzeby pokrowiec można zdjąć i uprać go w temperaturze nie przekraczającej 60°C. Tak wysoka temperatura prania umożliwia usunięcie nawet uporczywych plam.

Hilding Original to materac marki Hilding (jak sama nazwa wskazuje). Można więc mieć pewność, że do jego produkcji wykorzystano najwyższej jakości komponenty i innowacyjne technologie. Tym samym Hilding Original zasługuje na miano materaca klasy premium. Świadczy o tym długa, bo aż dziesięcioletnia gwarancja.

Jaki rozmiar materacy kieszeniowych Hilding Original wybrać?

Jaki rozmiar materaca kieszeniowego Hilding Original będzie najodpowiedniejszy?

To zależy, kto na tym materacu będzie spał.

Szczupła osoba śpiąca samotnie zmieści się na materacu w rozmiarze 80×200 lub 90×200, ale komfort spania nie będzie zbyt wysoki. To wąskie materace, a więc nie pozostawiają wiele miejsca na swobodne obracanie się. Lepszym wyborem dla pojedynczego użytkownika byłby materac w rozmiarze 100×200 lub 120×200.

Na łóżko dwuosobowe najlepszy będzie materac kieszeniowy 160×200 lub 180×200. Takie materace dzięki dużej szerokości zapewniają komfort spania nawet dwóm wymagającym osobom.

Materace dwuosobowe nadają się także do spania dla jednej osoby, jeśli potrzebuje ona w łóżku dużo miejsca, bo np. ma sporą nadwagę lub często zmienia pozycję w czasie snu. To też idealny wybór dla miłośników zwierzaków, którzy chętnie sypiają w nocy ze swoimi pupilami. W tym wypadku materac do spania 160×200 będzie najlepszym wyborem.

Kto powinien wybrać materac kieszeniowy Hilding Original?

Hilding Original trudno uznać za materac uniwersalny. Ze względu na swoją konstrukcję nie jest polecany szczupłym i lekkim osobom. Przez nich może być odczuwany jako zbyt twardy i niewygodny. Najlepiej wyśpią się na nim osoby z nadwagą. Osiemdziesiąt kilogramów trzeba uznać za absolutne minimum.

I to właściwie jedyne ograniczenie. Każdy, kto lubi spać na twardym materacu i ma odpowiednio wysoką wagę, będzie zadowolony z wyboru Hilding Original.

Hilding Original powinien być pierwszym wyborem dla osób z alergiami. Warstwa antyalergicznego lateksu i przeciwdziałający uczuleniom pokrowiec to dwa argumenty nie do odparcia. Komfort snu będzie nieporównywalnie większy, a dolegliwości ze strony układu oddechowego znikną.