Bycie matką to z jednej strony piękne doświadczenie życiowe, zaś z drugiej spore wyzwanie, zwłaszcza w początkowych chwilach macierzyństwa. Młode mamy muszą się bowiem zmierzyć z dużymi zmianami oraz zderzyć z nową rzeczywistością, z którą dotychczas nie miały do czynienia. Poza tym wychowanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, w której nawet zwykła codzienność staje się stresująca i wymagająca. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają młodym mamom nieco się rozluźnić i uspokoić, a tym samym ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie z nowym członkiem rodziny.

Leżaczek dla dziecka

Wyprawka związana z przyjściem na świat dziecka potrafi być naprawdę obszerna i uwzględniać takie rozwiązania, o których byśmy nie pomyśleli jeszcze kilka lat temu. Jednakże w tym przypadku leżaczek dla dziecka to konieczność, dzięki której posiadasz malucha cały czas przy sobie, a możesz zająć się domowymi obowiązkami czy pracą. Niestety żadna mama nie jest w stanie nieustannie nosić dziecka na rękach. Są takie zadania, które jednak wymagają odłożenia malucha na bok. Łóżeczko to nie do końca dobre rozwiązanie, jeśli musimy ugotować obiad w kuchni czy nastawić pranie. Wtenczas nie możemy mieć oka na malucha. Jednak leżaczek jak najbardziej to umożliwia! Można go bez problemu przemieszczać, wykonywać codzienne obowiązki, a tym samym mieć dziecko przy sobie.

Poduszka do karmienia

10 rozwiązań, które ułatwiają codzienność młodej mamyPoduszka do karmienia staje się coraz bardziej popularna i to nie bez powodu! Jest to gadżet, który ogranicza stres młodej mamy związany z karmieniem malucha. Taka poduszka ułatwia bowiem pierwsze próby przystawiania do piersi dziecka. Jednak znalezienie odpowiedniej i wygodnej pozycji podczas karmienia może być prawdziwym wyzwaniem, które właśnie potęguje stres u mamy. Dlatego też poduszka do karmienia jest idealnym rozwiązaniem, dzięki któremu nie trzeba się przejmować próbą odnalezienia wygody. Pozwala ona zachować prawidłową postawę podczas karmienia, a tym samym odciąża plecy i mięśnie karku mamy.

Elektroniczna niania

Gadżetem, który w ostatnich latach również cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest elektroniczna niania. To kolejne rozwiązanie, które ogranicza stres i niepokój u młodej mamy. Elektroniczna niania pozwala bowiem obserwować nasze śpiące dziecko w łóżeczku, podczas gdy my przebywamy w innym pomieszczeniu, a nawet poza domem, a naszym maluchem zajmuje się ktoś inny. Wtenczas mama może pozostać spokojna, gdy widzi, że dziecko również spokojnie śpi. Co więcej, wiele elektronicznych niani posiada już swoje aplikacje mobilne, które dodatkowo śledzą jakość snu malucha. Istnieją również takie rozwiązania, które przypominają o karmieniu dziecka lub o zmianie pieluszki. Pozwala to doskonale zorganizować swój codzienny harmonogram.

Organizer do wózka

Każde wyjście z domu z małym dzieckiem, chociażby na chwilę, wiąże się z dużym przygotowaniem, a tym samym spakowaniem ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy dla malucha. Pieluszki na zmianę, butelka z mlekiem i inne przybory mogą się przecież przydać w każdej chwili. Jednak gdzie to wszystko włożyć, aby mieć pod ręką w razie takiej ewentualności? W takim przypadku niezbędny okazuje się organizer do wózka! Jest on nie tylko praktyczny w czasie spacerów, ale także podczas zakupów. Organizer można też łatwo ściągnąć z wózka, a ponadto jest pojemny i z pewnością pomieści wszystkie potrzebne akcesoria i przybory dla dziecka.

Mata sensoryczna do zabawy

Kiedy maluch już trochę podrośnie, warto wyposażyć się w matę sensoryczną. Dobrze wybrana może służyć przez wiele miesięcy. Jest ona równie doskonałym rozwiązaniem, aby odłożyć malucha i zająć się własnymi sprawami. Taka mata często jest wyposażona w pałąk z wiszącymi zabawkami, które na moment zajmą Twoje dziecko, kiedy Ty masz na głowie inne rzeczy. W czasie, gdy maluch się bawi, sama także możesz odpocząć i wypić w końcu niedopitą poranną kawę. Nie zapominaj też o treściwym wypoczynku, a na taki pozwoli Ci jedynie odpowiednio dobrany materac do łóżka, który znajdziesz m.in. w Siedlcach. W sklepie hilding.pl odkryjesz całą masę wysokiej jakości produktów przeznaczonych do snu. Z kolei pod tym linkiem: sleepinghouse.pl znajdziesz materace w rozmiarze 100×200.

Kosz na zabawki

Kosz na zabawki to kolejne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia codzienność młodej mamy. Dlaczego? Gdyż pozwala szybko posprzątać rozrzucone zabawki i tym samym łatwo zachować porządek i czystość w domu. Najlepiej jest wyposażyć się w jak największy kosz, który będzie w stanie pomieścić wszystkie zabawki, po które najczęściej sięga Twoje dziecko. Taki kosz może nawet stać w salonie, jeśli właśnie tam spędzasz z maluchem najwięcej czasu. Warto też pokazywać dziecku, że wszystkie zabawki należy odkładać na swoje miejsce, dzięki czemu młoda mama zaoszczędzi także czas i niepotrzebne nerwy związane z bałaganem.

Elektryczna pompka do laktacji

Coraz więcej młodych mam używa laktatora do odciągania mleka, nawet jeśli nie jest to zalecone przez lekarza. Takie rozwiązanie wiąże się po prostu z wygodą i większą elastycznością w planowaniu codziennych zajęć. Mimo wszystko pierwsze próby karmienia dziecka piersią mogą być czasochłonne i nerwowe dla mamy, a podanie butelki okazuje się o wiele prostsze. Ponadto mama może odciągnąć mleko tylko wtedy, kiedy tego potrzebuje, nawet jeśli maluch nie jest głodny i nie musi czekać na porę jego karmienia. Jest to więc niesamowicie praktyczne rozwiązanie.

Będąc młodą mamą, codzienność może stać się naprawdę problematyczna, dlatego też kluczowe jest korzystanie z dostępnych narzędzi i wsparcia, które mogą ułatwić i uprzyjemnić zajęcia w ciągu dnia i opiekę nad maluchem. Warto jednak pamiętać, że każda mama może znaleźć swoje własne, indywidualne sposoby na sprawne zarządzanie życiem rodzinnym, które będą odpowiednie dla niej i jej dziecka.