Spanie we dwójkę znacząco zbliża do siebie, umacniając łączącą partnerów więź, a także dając poczucie bezpieczeństwa. Jednak często zapominamy o tych aspektach, gdyż budzimy się wypoczęci i obolali. Można temu zapobiec poprzez trzy bardzo ważne kwestie – odpowiednie łóżko, materac i poduszkę. 

Po pierwsze – łóżko

Łóżko małżeńskie to najważniejszy element każdej sypialni. Na współczesnym rynku wyróżnić można przede wszystkim łóżko drewniane, tapicerowane i kontynentalne, a każde z nich odznacza się innymi cechami oraz wyglądem. Jednak, czy powinno wyróżniać się łóżko dla dwojga? Pierwszym kryterium jest wygoda, na którą wpływa przede wszystkim rozmiar. Zaleca się, aby tego typu produkty miały przynajmniej 140 cm szerokości, czyli po 70 cm dla jednej osoby i były wyposażone w materac dla pary. Inną kwestią jest zagłówek, który nie tylko estetycznie wygląda, ale także umożliwia komfortowe spędzenie czasu w łóżku np. na oglądaniu telewizji czy czytaniu książki. Po drugie – powinno być estetyczne, wpasowane w aranżację sypialni oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Po drugie – materac

Komfortowa sypialnia dla pary - poznaj trzy podstawowe elementy jej wyposażenia!Materac to swego rodzaju serce łóżka i najważniejszy element wyposażenia. Odpowiada za prawidłowe wsparcie ciała oraz stabilizację kręgosłupa, tym samym zwiększając jakość i długość snu. Jego funkcją jest zagwarantowanie komfortowego wypoczynku obu partnerom, co oznacza, że muszą odznaczać się:

  • odpowiednią twardością, dopasowaną do wagi i wzrostu użytkowników,
  • właściwościami antyalergicznymi,
  • wysoką elastycznością punktową i redukcją drgań (np. poprzez wypełnienie sprężynowe),
  • odpowiednią szerokością, jak, np. materac do spania 140×200 lub 180×200.

Po trzecie – poduszka

Poduszka do spania to podstawowy element wyposażenia każdego łóżka, a wielu z nas nawet nie wyobraża sobie bez niej pójścia spać. Nic dziwnego, w końcu odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, w tym barków, głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym. Decydując się na poduszkę, wybierajmy tylko te modele, które wyróżniają się wysoką jakością oraz cechami, takimi jak:

  • antyalergiczność,
  • optymalna cyrkulacja powietrza,
  • pochłanianie wilgoci z powierzchni skóry i odparowanie jej.

Nie można również pominąć pościeli. To właśnie w nią ubieramy poduszkę, przez co ma przez całą noc kontakt z naszą skórą oraz drogami oddechowymi. W sypialni małżeńskiej świetnie sprawdzi się pościel lniana, wyróżniająca się hipoalergicznością.

Zdrowy i spokojny wypoczynek możliwy jest tylko wówczas, gdy skomponujemy w swojej sypialni komfortowe łóżko. Warto również pamiętać, że każdy z tych elementów powinien być odpowiednio dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji obu partnerów.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/